Kripto Son Dakika

ABD’den Kripto Para Yasası

Bir Açık Daha Kapanıyor!

ABD Başkanı J. Biden tarafından Perşembe günü açıklanacak olan bütçe teklifi, kripto işlemlerinde vergi kayıplarını ortadan kaldırmaya yönelik bir hüküm içeriyor. ABD’den Kripto Para Yasası

 

İsmini açıklamayan bir Beyaz Saray yetkilisi, bütçenin kripto yatırımcılarının zararlarına neden olan satış işlemlerini azaltmaya yönelik bir vergi tasarısı içereceğini doğruladı. Şu anda, yatırımcılar herhangi bir kripto parayı zararına satabilir. Ticaretlerinde ki zararı talep edebilir ve daha sonra aynı miktarda ve türde kripto para birimini tekrar satın alabilir.

Wall Street Journal’a göre, söz konusu kanun teklifinin 24 milyar dolarlık bir vergi artışı sağlaması bekleniyor.

J. Biden tarafından önerilen bütçe, mali önceliklerini ortaya koyacak. Beyaz Saray yetkilileri WSJ’e planın ABD vergi açığını önümüzdeki 10 yıl içinde 3 trilyon dolar azaltacağını belirtti.

Herhangi bir bütçenin kanunun tasarısının, Başkan’ın imzası için Beyaz Saray’a gitmeden önce Temsilciler Meclisi ve Senato’dan geçmesi gerekiyor.

Detaylı Bir Kanun Hazırlığı Var

Bu, Washington’un “açığı” kapatmaya yönelik ilk çabası olmadığını biliyoruz. Senatörler, 2021’in sonlarında benzer şekilde yatırımcıların aynı kripto para birimlerini yeniden satın alımı yapılırken zarar etmelerini önleyecek bir yasa tasarısı sunmuştu.

Dijitalparaci.com olarak bildirdiğimiz üzere J. Biden ve ekibi halihazırda kripto vergisiyle ilgili bir mevzuatı yasalaştırdı. 2021’de ve daha sonra Altyapı Yatırım ve İş Yasası haline gelen İki Partili Altyapı Çerçevesi, kripto işlemlerini kolaylaştıran aracılara, belirli raporlama kuralları getirecek tartışmalı bir vergi kanunu içeriyordu. “Aracı” tanımı, sektördeki birçok kişi tarafından, madencilerin ve işlemleri doğrudan kolaylaştırmayan veya işlemleri gerçekleştirenlerden kişisel veri toplamayan diğer kuruluş türlerinin aracı olarak kabul edilebileceği detaylara kadar aşırı geniş çaplı olacağı görülüyordu.

ABD Hazine Bakanlığı, broker terimini yeniden daha dar bir şekilde tanımlayacağını belirtmiş olsa da, bu konuda henüz resmi bir kılavuz yayınlamamıştır. ABD’den Kripto Para Yasası

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu