Kripto Son Dakika

Bankacılık Devi JPMorgan dan Rapor Geldi

Kripto Paralar için Umut Yok!

 

Banka, “kripto ekosistemi için bir başka gerileme” döneminin olduğunu iddia ettiği ve Silvergate ağının son çöküşüne ilişkin kaygılarını paylaştı. Bankacılık Devi JPMorgan dan Rapor Geldi

Silvergate Capital’in Operasyonları Sonlandıracak mı?

JPMorgan’dan gelen açıklamalar, Silvergate Capital’in operasyonları sonlandırma ve ‘talebe bağlı’ tasfiye planlarını açıklamasının ardından geldi. Dijitalparaci.com olarak bildirdiğimiz üzere bu gelişme kripto odaklı hisselerin yanı sıra token’ların da fiyatını düşürdü.

Bitcoin fiyatı ise 20.000 doların altına düştü. Coinbase’in hisseleri neredeyse %1 oranında geriledi ve iki büyük kripto madencilik şirketi olan Riot Blockchain ve Marathon Digital’in hisseleri %2,3 oranında değer kaybetti.

JPMorgan, dolar yatırma ve çekme işlemleri için ağın anlık değiştirilmesinin zor bir iş olacağı görüşünde. Bu nedenle, Silvergate’in çöküşü, hızlı ve verimli ödeme işleme ağlarına büyük ölçüde dayanan kripto para endüstrisi için oldukça önemli ve olumsuz bir gelişme olarak görülüyor.

Silvergate, talepte bir bozulmanın işareti olan CME vadeli işlem farkındaki tersine dönüşü de vurguluyor. Bu, yatırımcıların kripto para biriminin geleceğine pekte güvenmediğinin bir işareti olarak yorumlanabilir. Banka, Kasım ayına kadar Bitcoin fiyatının 13.000 dolara gerilemesinin mümkün olduğunu belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu