Kripto Son Dakika

Kötü Bir Haber Daha: Kripto Borsası Kapatılıyor!

Kripto Borsası Kapatılıyor!

Son günlerin gündem olan kripto haberlerinden Silvergate Bank, kurumların kripto borsalarına taşınmak için kullandığı SEN (Silvergate Exchange Network) platformunu durdurma kararı aldığını açıkladı.

Şirket Cuma günü web sitesinde yayınladığı yazıda, “Banka, Silvergate Exchange Network‘ü, durdurmak için acil koduyla geçerli olmak üzere riskli bir karar aldığını” açıkladı. “Mevduatla ilgili diğer tüm hizmetler ve işlemler aynı şekilde devam etmektedir.”

Bankanın sözcülerinden biri kripto sektöründeki şirketlere benzer bir mesaj paylaştı. Sözcü, “Ne yazık ki şu anda paylaşacak ek bir bilgimiz yok” diyerek kısa bir mesaj göndermesi dikkat çekti.

Silvergate Exchange Network Nedir?

Dijitalparaci.com olarak paylaştığımız haber üzere Silvergate Exchange Network, bankanın müşterilerinin 7/24 kendi aralarında işlem yapmak için kullanabilecekleri anlık bir ödeme hizmetidir. Banka, Binance US, Kraken, Gemini ve ErisX dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto borsası ve fintech şirketlerinin hizmet için müşterileri olduğunu iletti.

Silvergate, Çarşamba günü denetçilerin bazı soruları nedeniyle yıllık raporunun sunulmasını geciktireceğini iletmesinin ardından zorlu bir hafta geçirdi. Aynı bildiride banka ve banka düzenleyicileri, ABD Adalet Bakanlığı’nın soruşturmalarıyla karşı karşıya olduğunu kabul etti ayrıca önümüzdeki yıl boyunca “devam eden bir problem” kaynağı olmanın şüpheli olabileceğini söyledi.

Bir dizi önemli kripto müşterisi ertesi gün bankadan varlıklarını çekti ve hisse senedi fiyatı Cuma günü yaklaşık %60 değer kaybetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu