Kripto Son Dakika

SEC! Kripto Borsası Yasal Değil!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsası SEC’in yetkilisi, Binance.US’nin ABD’de kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine ve personelin Voyager Digital tarafından yapılan VGX token satışının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini söyledi. SEC! Kripto Borsası Yasal Değil! 

Voyager‘in Binance.US’e satılıp satılmayacağını netleştirmek için yapılan bir iflas duruşmasında konuşan SEC Kıdemli Avukatı William Uptegrove, duruşmada SEC’in Voyager satışına itirazı hakkında çok az danışmanlık veya bilgi sağladığını söyleyen New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi Yargı SEC! Kripto Borsası Yasal Değil!

“SEC personeli, yalnızca şu anda çalışanlar tarafından bilinen gerçeklere dayanarak, VGX token’lerin teklifinin ve satışının bir menkul kıymet niteliğine sahip olduğuna inanıyor. Personeller ayrıca Binance.US’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtsız bir menkul kıymetler borsası olduğuna inanıyor.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) yetkilisi, Binance.US borsasının ABD’de kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine ve personelin Voyager Digital tarafından VGX tokenlerinin satışının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine inandığını açıkladı.

Voyager‘ın Binance.US’e satılıp satılmayacağını belirlemek için yapılan bir iflas duruşmasında konuşan SEC Kıdemli Dava Avukatı William Uptegrove, duruşmada SEC’in Voyager satışına itirazı hakkında çok az rehberlik veya ayrıntı sağladığını söyleyen New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles’a yanıt verdiğini söyledi.

“SEC personeli, yalnızca şu anda personeller tarafından bilinen gerçeklere ve koşullara dayanarak, VGX token’larının teklifinin ve satışının bir menkul kıymet işlemi niteliğine sahip olduğuna inanıyor. Personeller ayrıca Binance.US’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine inanıyor.”

Yetkili, SEC çalışanlarının görüşlerinin ajansın başındaki beş komisyon üyesinin görüşleri ile aynı olmak zorunda olmadığını iletti. Yetkili, SEC’in açıklamalarıyla bağlantılı olarak herhangi bir ceza olup olmadığı konusunda açıklama yapmadı.

“Komisyon bu iki konuda herhangi bir tespitte bulunmadı. Personelin inançları komisyonun görüşünü temsil etmemektedir, dendi”

Genel anlamda, SEC tarafından yapılacak olan bir yaptırım eylemi, personel tarafından başlatılır ancak devam etmek için komisyon üyelerinin çoğunun lehte oy kullanması gerekir.

Dijitalparaci.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance.US sözcüsü, “SEC personeli olan bir kişi, SEC’in menkul kıymet olarak gördüğü varlıkları belirtmeden Binance.US ve diğer borsaların kayıtsız bir borsa işlettiğine dair iddialarda bulunması düşündürücüdür” dedi.

“Biz ve sektördeki diğer aktörler, Devletlerle diyalog kurmaya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde inovasyonun devam etmesini sağlamak için Kongre tarafından hazırlanan ve onaylanan kapsamlı bir yasayı kabul etmeye hazırız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu